Kongres Młodych Konsekrowanych

Na całym świecie jest obecnie około 950 tys. osób konsekrowanych, natomiast w Polsce  jest blisko 35 tys. Z tych liczb można wywnioskować, że co tysięczny Polak czy Polka jest osobą konsekrowaną. Wszystkie te osoby oddają się Panu Bogu, by jeszcze lepiej służyć ludziom.

Od 13 do 16 września odbył się już po raz trzeci Kongres Młodych Osób Konsekrowanych w sercu Miłosiernego Jezusa w Krakowskich Łagiewnikach. Tematem tegorocznego kongresu było hasło „WOLNI W DUCHU ŚWIĘTYM”.  Był to czas na wspólną Eucharystię, modlitwę Liturgią Godzin, konferencje, spotkania w grupach, koncert, a także podzieleniem się świadectwem czy doświadczeniem życia konsekrowanego.

Na samym kongresie było aż 98 różnych zgromadzeń zakonnych, instytutów świeckich czy indywidualnych form życia konsekrowanego. Nie zabrakło także naszego Towarzystwa św. Franciszka Salezego, mogliśmy wraz ze wszystkimi jednoczyć się w Duchu Świętym i uwielbiać Pana z całą rodziną Osób Konsekrowanych. Wszystkim, którzy oddali swoje życie Panu, życzymy jeszcze większej radości i wolności w Duchu Świętym.

Tekst: Dawid Wilkos SDB
Foto: Dawid Wilkos SDB, Dominik Kruszyński SDB, Adrian Arkita SDB, Ilona Dziędziela FMA

Galeria: https://www.facebook.com/pg/losiowka/photos/?tab=album&album_id=2117959961787132

Więcej w tej kategorii: